Stand van zaken
Ontwikkelingen DE TUIN VAN TOYO (juli 2011).
De eerste oogsten van de tuin van Toyo zijn binnen. In september 2009 is begonnen met zaaien en planten en begin 2010 zijn de eerste oogsten binnengehaald.
De eerste oogst was in totaal 344 kilo groente waarvan 128 kilo op lokale markten is verkocht. Het tweede jaar is de oogst verdubbeld en begint ook de opbrengst uit verkoop iets voor te stellen. Dit is toch bijzonder omdat het de allereerste eigen opbrengsten zijn van het gehandicaptencentrum ooit.
Palmbomen rooien.
Begin 2011 zijn palmbomen aangekocht die weliswaar op de gekochte grond stonden maar de vorige eigenaar had hiervan nog het vruchtgebruik. Gekozen is om de palmbomen de rooien en ook daar groenten te gaan verbouwen (hogere opbrengst per m2).
Acties in Nederland in 2011.
Het jaar 2011 was al goed voor drie acties. We ontvingen een mooie donatie van de Brink Groep. Laco Heythuysen organiseerde een spinningevent en in de kapel van St. Ursula in Nieuwveen is en wordt gecollecteerd. Door deze drie activiteiten staat de teller in 2011 al weer op ruim € 3.500. Ook enkele particulieren sponseren het project.
Het vervolg.
Op dit moment zijn we in Nederland bezig met het oprichten van een Stichting (met goede doel erkenning) en in Bénin zijn we de mogelijkheden van een volledig nieuw gehandicaptencentrum aan het onderzoeken naast het aanbrengen van diverse kleine verbeteringen bij de tuin.
In oktober 2010 viel de reis van Pietje en Frans volledig in het water. Pietje kreeg gezondheidsproblemen waardoor ze in een kliniek terecht kwamen en niet bij de tuin van Toyo. Belangrijke geplande besprekingen konden niet doorgaan. Dit heeft de ontwikkelingen een beetje vertraagd. Later dit jaar pakken we de draad weer op. Bezuinigingen op Ontwikkelingssamenwerking in Bénin in het algemeen maken het op dit moment ook moeilijker om daarheen te reizen dan voorheen.
Via deze site houden we u op de hoogte van de ontwikkelingen.
Juli 2011.


